logo

Ladies’ Jazz Festival, Festiwal Szekspirowski, impreza w Molotece, Dzień Ryby w Helu, a może piknik motoryzacyjny?

Ogólne

Ladies’ Jazz Festival

W Gdyni trwa największe święto kobiecej muzyki – Ladies’ Jazz Festival. To jedyny tego typu festiwal jazzowy na świecie. W piątek 26 lipca o 20:00 w Teatrze Muzycznym wystąpi Madeleine Peyroux, kompozytorka delikatniejszej, piosenkowej odmiany jazzu. W sobotę o tej samej porze w Teatrze zaśpiewa Angelique Kidjo - jedna z najważniejszych kobiet świata wg Forbes i BBC ze swym głośnym przebojowym brodwayowskim projektem Celia. W niedzielę aż dwa koncerty w Teatrze Muzycznym. O 18:00 Krystyna Stańko i jej nowa płyta Aquarius, a o 20:00 zespół Nouvelle Vague z jazzowymi przeróbkami punkowych i rockowych utworów.

Pełny repertuar Ladies’ Jazz Festival

Festiwal Szekspirowski

W piątek 26 lipca rozpoczyna się 23. edycja Festiwalu Szekspirowskiego. Czekają na nas wydarzenia artystyczne z Armenii, Chorwacji, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Festiwal zainauguruje polska adaptacja "Jak wam się podoba" w reżyserii Krystyny Jandy, zrealizowana przez Teatr Wybrzeże w Gdańsku.

Pełny repertuar Festiwalu Szekspirowskiego

Moloteka

Zabierz przyjaciół na letnią imprezę. W piątek 26 lipca w Molotece wystąpią Lone & Georgina Tarasiuk, a w sobotę DJ Sandee, Soulfreak Kollektiv i Joanna Krzyśków. W niedzielę na plaży przez cały dzień będzie można posłuchać brzmień rap r’n’b i hip-hop. Zagrają Juicy Summer Edition, Boris Beloved i Drey Chill.

Dzień Ryby w Helu

Rola ryb, jaką odgrywają one w świecie przyrody, gatunki chronione występujące w Bałtyku i stan ich siedliska – między innymi o tym dowiecie się w sobotę 27 lipca podczas Dnia Ryby w Helu. Impreza potrwa od 11:00 do 17:00 i jest organizowana przez Stację Morską w Helu w ramach Programu Kierunek Bałtyk.

Wyposażenie stoisk informacyjnych oraz działania na rzecz edukacji pro-przyrodniczej i ochrony przyrody wspiera także Grupa LOTOS w ramach programu społeczno-ekologicznego realizowanego na Pomorzu pod nazwą „LOTOS pomaga bałtyckiej przyrodzie”.

Szczegółowy plan imprezy

Moto Safety Day

Interesujesz się motoryzacją? Przyjdź i poznaj zasady udzielania pierwszej pomocy, weź udział w symulacji wypadku drogowego, porozmawiaj z policjantami. W sobotę 27 lipca w Gdyni odbędzie się kolejna edycja Moto Safety Day. Impreza rozpoczyna się w sobotę o 11:00 na Skwerze Kościuszki (parking przed Akwarium Gdyńskim).

Na stoisku Grupy LOTOS w ramach programu „LOTOS – Mistrzowie w pasach” policjanci pokażą, jak poprawnie zapinać pasy bezpieczeństwa i montować dziecięce foteliki samochodowe. Uczestnicy dowiedzą się też więcej o Niebieskim Szlaku i działaniu aut elektrycznych.

Więcej informacji o Moto Safety Day

***

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij