- Polityka Zintegrowanego Systemu Zarządzania LOTOS Infrastruktura S.A.
Spółka została przekształcona z Rafinerii Jasło i w obecnej formie prawnej funkcjonuje od 1996 roku. Historia działalności zakładu sięga 1888 roku.
W 2005 roku Grupa LOTOS nabyła od Nafty Polskiej S.A. 80,01 % akcji Rafinerii Jasło i stała się w stosunku do Spółki podmiotem dominującym. Natomiast w dniu 8 kwietnia 2011 roku, po przeprowadzeniu procedury wykupu akcji od akcjonariuszy mniejszościowych Grupa LOTOS S.A. stała się jedynym akcjonariuszem Spółki, posiadającym 6 000 000 akcji, stanowiących 100 % kapitału zakładowego.
Od dnia 2 stycznia 2006 r. Spółka działała pod Firmą LOTOS Jasło S.A.
W roku 2007 Spółka podjęła intensywne działania w celu włączenia gruntów, zlokalizowanych na terenie Jasła, do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO–PARK Wisłosan. Na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 listopada 2007 r. Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną objęty został obszar o powierzchni 10,3196 ha. Część gruntów objętych strefą została wykorzystana w związku z inwestycjami spółek Grupy Kapitałowej LOTOS.
Uwarunkowania ekonomiczne spowodowały zaprzestanie przerobu ropy naftowej w Spółce od dnia 1 listopada 2008 r. Po sprzedaży w 2011 r. znacznej części majątku produkcyjnego Spółka zajmuje się wyłącznie świadczeniem usług na rzecz Spółek Grupy Kapitałowej LOTOS oraz innych podmiotów działających na terenach bezpośrednio sąsiadujących ze Spółką w zakresie dystrybucji mediów, gospodarki wodno-sciekowej, dzierżaw i zarządzania infrastrukturą .
W dniu 18 kwietnia 2013 roku Sąd Rejonowy w Rzeszowie, XII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego zarejestrował zmianę nazwy Spółki z dotychczasowej w brzmieniu LOTOS Jasło S.A. na nową LOTOS Infrastruktura S.A.
W dniu 7 stycznia 2014 roku zarejestrowane zostało podwyższenie kapitału zakładowego Spółki, dokonane w drodze emisji nowych akcji, zaoferowanych w ramach subskrypcji prywatnej Spółce LOTOS Terminale S.A. Aktualnie kapitał zakładowy wynosi 71.698.680,00 złotych. Po podwyższeniu kapitału, akcjonariat kształtuje się następująco:
- Grupa LOTOS S.A. – 6.000.000 akcji, tj. 66,95% kapitału zakładowego Spółki,
- LOTOS Terminale S.A. - 2.962.335 akcji, tj. 33,05 % kapitału zakładowego Spółki.
Realizując strategię Grupy Kapitałowej LOTOS, podjęto działania zmierzające do przejęcia od LOTOS Terminale działalności infrastrukturalnej. 28 stycznia 2014r. nabyto 99,9% udziałów w spółce RCEkoenergia, tworząc grupę kapitałową. Zakupiona spółka zajmuje się wytwarzaniem i dystrybucją energii elektrycznej, ciepła i gazu oraz gospodarką wodno-ściekową, a tym samym wpisuje się w działalność infrastrukturalną.
LOTOS Infrastruktura świadczy także usługi w zakresie magazynowania i dystrybucji paliw silnikowych oraz lekkiego oleju opałowego. W Spółce działa nowoczesny Terminal Paliw, zapewniający zoptymalizowane warunki obrotu paliwami.
Spółka dysponuje zbiornikami magazynowymi paliw, zmodernizowanymi i spełniającymi wymogi funkcjonowania baz magazynowo – dystrybucyjnych, o łącznej pojemności 90 000 m3.